Čajovníkový olej

Olej z čajovníku, u kterého byly dlouho propagovány jeho vlastnosti, že ničí akné , je jednou z těch přírodních léčivých přípravků, které každá žena má v zadní části její koupelnové skříňky.

Ale Tea Tree Oil stojí za povšimnutí nejenom díky této vlastnosti. Nevěříš nám? Požádali jsme odborníky na přírodní krásy, aby vrhli světlo na příliš často ignorované výhody tohoto esenciálního oleje .

Jak odborníci na přírodní zdraví a krásu značky Naissance vysvětlují:

„Čajový strom je známý olej pro čištění a ochranu pleti díky svému vysoce účinnému antiseptickému a antimykotickému účinku. Je oblíbený pro použití při léčbě pokožky. problémy a infekce, jako je akné a zánět, ale v tomto oleji je mnohem více, než se setká s okem. “

Zde je několik skvělých způsobů, jak můžete ve svém kosmetickém režimu použít olej z čajovníku …

Chcete-li nabít váš hydratační krém

„Čistící účinek, který má olej na vaši pokožku, je skvělý pro přidání do vašeho krému ,“ říkají zakladatelé Naissance. Jednoduše promíchejte několik kapek do svého obvyklého krému, aby vaše tvář byla svěží a čistá a aby se zabránilo akné. „Je to efektivnější než nákup stávajícího krému čajovníku, protože si můžete být jisti, že používáte 100% čistý čajovník,“ přidávají a můžete si přizpůsobit dávku tak, aby vyhovovala vaší pokožce.

Vytvoření vlastního tonika

Všestranný olej lze také použít jako tonikum ; smíchejte dvě nebo tři kapky s vodou a po očištění naneste na obličej bavlněným tampónkem. Nejenže odstraní zbytky make-upu, ale také zanechá pokožku příjemně osvěženou. Vyhrajete!

Jako součást domácího masážního režimu

Pro čistící masáž smíchejte pár kapek s nosným olejem (nejlepší je jako nosný olej mandlový) a jemně masírujte obličej.

K osvěžení unavených očí

Optometristka Katie Farrantová doporučuje použití čisticích ubrousků na olej z čajovníku jako součást vaší péče o oči.

„Díky protizánětlivým a antibakteriálním vlastnostem oleje z čajovníku jsou ubrousky účinným způsobem, jak zvládat příznaky blefaritidy a jsou ideální pro každodenní hygienu očních víček,“ uvedla. „Ubrousky mají osvěžující pocit, takže jsou dokonalým způsobem, jak omladit unavené oči při zachování čistoty.“

K posílení a rozjasnění nehtů

Olej z čajovníku je silný antiseptikum, takže pomáhá bojovat proti plísňovým infekcím a vypudit žluté nebo zabarvené nehty.

Porazit tělesný zápach

Pokud vám horké počasí zanechává pot a bojuje s hodně obávaným kruhy pod paží, udělejte z čajovníkového oleje svého přítele. Olej vyniká odvrácením pachů a zanechá Vás úžasně svěží.

Zkusíte některý z těchto ne příliš známých návodů? Můžete se pochlubit v komentáři.

Zdroj: glamour.com

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *