Jak s pomocí TTO pečovat o nohy, ulevit jim od bolestí a vyhrát nad zápachem i plísněmi?

Nohy nás celý život neúnavně nosí a často dostávají velmi zabrat. V létě jim hrozí různá zranění v otevřených botách, na koupalištích na ně zase číhají plísně a podobné nepříjemnosti, v zimě pak trpí celé dny v neprodyšných uzavřených botách. Zaslouží si proto každodenní péči, která jim uleví. A co teprve, když se objeví nějaký zdravotní problém? V obou případech je nejlepší volbou sáhnout po přípravcích s obsahem Tea Tree Oil.

Pravidelná pedikúra je základem péče

V zimě řada z nás tak trochu šidí péči o nohy. Však se na rozdíl od letních sandálků v zimních botách dobře schovají. To je ale chyba, nohy potřebují důkladnou péči po celý rok. Neustále se na nich tvoří ztvrdlá kůže, kterou je potřeba pravidelně odstraňovat pomocí pedikúry. Minimálně jednou za tři až čtyři týdny byste si na ni měli udělat čas a to buď v pedikérském salónu, nebo alespoň sami doma. Při domácí pedikúře si ale dejte pozor na možná zranění při ošetřování kůže a nezapomeňte pokožku následně vydezinfikovat. K tomu můžete použít třeba Tea Tree Oil sprej nebo si nakapat do dlaní několik kapek čistého oleje z čajovníku a do nohou ho vetřít. Nejen po pedikúře, ale ke každodennímu ošetření je vhodný masážní krém na nohy s TTO. Ten změkčí a zvláční kůži na nohou a také pomůže zmírnit pocit unavených a oteklých nohou. Kromě toho má i deodorační účinek, zabraňuje pocení nohou i jejich zápachu.

Odstraňte nepříjemný zápach

Zápach nohou je ostatně častým a obtěžujícím problémem, se kterým se potýká spousta lidí. Nohy a jejich plosky se přirozeně velmi potí a v uzavřených botách se pak vytváří ideální klima pro mikroorganizmy, které za zápachem stojí. Proti tomu se dá bojovat zvýšenou hygienou s pomocí správných prostředků. I tady můžete využít Tea Tree Oil sprej, který je vhodné aplikovat na nohy i do bot k jejich dezinfekci. K dostání jsou také deodoranty na nohy obsahující kombinaci TTO a dalších přírodních látek podle toho, zda potřebujete především zregenerovat, hydratovat nebo co nejlépe zabránit nadměrnému pocení. Skvělé deodorační účinky má i speciální pudr na nohy, v jehož složení také najdete TTO.

Úleva při pocitu těžkých nohou

Každý, kdo v práci tráví většinu času na nohou, jistě zná pocit, kdy mu po celodenní námaze tak ztěžknou, že se večer stěží zvedne ze židle. K regenerační masáži nohou dobře poslouží arnikový balzám s Tea Tree Oil, který je osvěží, zmírní otoky a podpoří krevní oběh. Úlevu vám přinese i použití TTO v horké koupeli a následně vmasírování trochy olejíčku do bolavých svalů. Ženy pak mohou olejíček použít i po holení nohou k dezinfekci pokožky.

Prevence a pomoc při napadení plísněmi

Nejčastějším zdravotním problémem týkajícím se našich nohou bývají plísně. Rizikovými místy, kde se člověk nejčastěji nakazí, jsou například koupaliště, plavecké bazény, sauny, společné sprchy v tělocvičnách a fitness centrech a podobná místa. Právě tam totiž chodíme bosí a je tam vlhko a teplo, což je pro plísně ideální prostředí. Plísně útočí především na nehty a často jsou zpočátku velmi nenápadné. Ideálním postupem, jak se jejich útoku a šíření vyhnout, je preventivní ošetřování nohou přípravky s TTO. Můžete k tomu zvolit několik způsobů. Čistý olejíček použijte vždy po návštěvě takového rizikového místa do koupele nohou i k přímému vmasírování, obzvlášť v prostorech mezi prsty a na ploškách nehtů. Intenzivní péči o nehty představuje přípravek Mykos, který se nanáší na plochu nehtu dvakrát denně a účinně brání napadení i šíření plísně a také zlepšuje stav nehtu. Na celou řadu plísní působí také Tea tree Oil nehtový regenerátor. Díky svému složení, které regeneruje, revitalizuje a zlepšuje kvalitu nehtů, je ale vhodný i při potížích s porušenými nehty a při zánětech nehtového lůžka. Stejně dobře jako na nohách samozřejmě poslouží i na nehtech rukou.

Tea Tree Oil využijete i při ošetření drobných defektů nohou jako jsou puchýře, otlaky či prasklinky.

Vaše nohy vás tak díky správné péči ponesou životem lehce a bez potíží.