Může Tea Tree oil vyléčit ekzém?

Olej z čajovníku pochází z listů australského čajovníku Melaleuca alternifolia . Mnoho lidí používá olej pro léčebné účely, včetně hojení ran.

Dnes lidé používají čajovníkový olej k léčbě různých kožních problémů a mohou lidem s ekzémem pomoci . V tomto článku se dozvíte více o účincích aplikace oleje z čajovníku na kůži.

Výhody oleje z čajovníku pro ekzémy

I když existuje jen málo studií zaměřených konkrétně na olej z čajovníku v léčbě ekzémů, vědci vědí docela dost o vlastnostech oleje zlepšujících pleť.

Například studie z roku 2011 zjistila, že čajovníkový olej byl při léčbě ekzému účinnější než lokální ošetření oxidu zinečnatého nebo ichthammolu.

ekzém
Zdroj: Wikipedie

Další možné výhody oleje z čajovníku pro ekzémy zahrnují:

1. Omezování zánětu

Čajový olej obsahuje směs terpinen-4-ol. Tato sloučenina má protizánětlivé vlastnosti , které mohou pomoci zmírnit některé zarudnutí, podráždění a otoky spojené s ekzémem.

2. Hojení ran

Podle článku v časopise The Journal of Alternative and Complementary Medicine , olej z čajovníku zkrátil dobu hojení lidí s ranami infikovanými Staphylococcus aureus .

3. Snížení alergických reakcí

Jedna studie zjistila, že aplikace vysokodávkového oleje z čajovníku u lidí s alergií na nikl pomohla snížit hypersenzitivní reakce kůže na nikl.

Ekzém je někdy vyvoláván nebo zhoršován kožními alergeny a dráždivými látkami, jako je nikl.

Avšak aplikace obsahující nižší dávky oleje z čajovníku nepřinesly stejné výsledky.

Vysoké dávky oleje z čajovníku mohou způsobit nežádoucí vedlejší účinky, zejména u lidí s citlivou pokožkou. Před nanesením na větší plochu by měl přípravek přípravek otestovat na malém kousku kůže. Lidé, kteří jsou citliví na čajovníkový olej, jej mohou zředit v nosném oleji.

4. Boj s viry

Olej z čajovníku může nejen pomoci zabíjet nežádoucí bakterie, ale má také antivirové vlastnosti.

Antivirová léčba, jako je čajovníkový strom, může snížit riziko vzniku infekce, pokud ekzém mokvá.

5. Omezení lupů

Olej z čajovníku má antimykotika, která může pomoci snížit aktivitu specifických kvasinek, jako jsou ty, o kterých je známo, že způsobují lupiny nebo seboroickou dermatitidu.

Lidé také používají čajovníkový olej k léčbě plísní.

Kde použít čajovníkový olej

I když je v pořádku používat čajovníkový olej na prakticky jakékoli vnější části těla, je nezbytné tak činit bezpečně.

Při aplikaci na obličej používejte přípravky určené speciálně pro obličej, pokožku hlavy nebo řasy. Kůže na obličeji a pokožce hlavy je citlivá, takže při léčbě ekzému, akné a lupů by se měl člověk starat.

Pokud používáte čistý esenciální olej z čajovníku, je nezbytné přimíchat jen několik kapek do nosného oleje, jako je kokosový nebo mandlový olej.

Nejlepší je udělat testovací náplast nanesením malého množství oleje z čajovníku na malou oblast kůže a čekáním 24 hodin. Pokud po 24 hodinách nedojde k žádné reakci, může být bezpečně použit.

Před použitím přípravků z tea tree oil by si měl člověk vždy poradit se svým lékařem, aby se ujistil, že nebude interagovat s jinými léčbami ekzému.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/322103.php