Na co se používá Tea Tree Oil

40 způsobů použití Tea Tree oleje

1. Akné – aplikujte pár kapek na postižené místo (TTO skvěle desinfikuje a vysušuje).

2. Aromaterapie – přidejte do náplně aromalampy 3 – 5 kapek TTO.

3. Artiritida – přidejte 20 kapek Tea Tree oleje do 2 dcl hroznových nebo jiného nosného oleje. Vmasírujte do postižené oblasti 2 – 3 krát denně. Přispějete ke snížení bolesti.

4. Astma – 3 až 4 kapky Tea Tree přidejte do hrnce s horkou vodou a inhalujte za pomocí ručníku nad hlavou – jedná se o efektivní úlevu při astmatu

5. Bolesti svalů a kloubů – masírujte postižená místa TTO několikrát denně, rovněž si do horké koupele můžete přidat cca 10 kapek Tea Tree.

6. Bolesti v krku – do skleničky vlažné vody přidejte 5 kapek TTO a kloktejte 3 – 5x denně, v žádném případě vodu s TTO nepolykejte!

7. Bradavice – smíchejte Tea Tree Oil s kokosovým olejem a umístěte kapku přímo na bradavice. Zakryjte bradavice obvazem. Poté si umyjte ruce. Aplikujte dvakrát denně dokud bradavice nezmizí.

8. Bronchitida – přidejte 1-2 kapeky do hrnce s horkou vodou a vdechujte páru, nebo masírujte olejem oblast prsou.

9. Čističe a zvlhčovače vzduchu – do vodní náplně přístroje přidejte 3 – 10 kapek TTO, upravený vzduch usnadňuje dýchání astmatikům a alergikům.

10. DNA – přidejte 10 kapek oleje do 2 lžic nosného oleje; vmasírujte do postižené oblasti 2-3 krát denně.

11. Drobné popáleniny – postižené místo dobře schlaďte omýváním studenou vodou nebo přiložením ledu na 1 – 2 minuty, poté naneste několik kapek TTO.

12. Infekce nehtového lůžka (Onychomykóza) – postižené místo masírujte po dobu cca 5 minut tamponem namočeným v TTO, opakujte 2x denně.

13. Ječné zrno  (hordeolum) – přidejte 5 kapek oleje do hrnce s vroucí vody. Dejte si ručník nad hlavou a nechte páry působit cca 5 minut. Můžete také aplikovat teplé obklady přímo na ječné zrno.

14. Kašel – postupujte stejně jako u ucpaného nosu a dutin, navíc vmasírujte TTO do pokožky zad a hrudníku.

15. Klíšťata – Po správném odstranění klíštěte viz návod. Můžeme aplikovat TTO, který dobře vydesinfikuje ránu. „Na přisáté klíště v žádném případě nepoužívejte oleje či masti, které ho přidusí. Může totiž vyvrhnout obsah střev do rány, čímž se zvyšuje pravděpodobnost přenosu nákazy.“ 

16. Kožní infekce – aplikujte TTO na postižené místo 3x denně a jemně vmasírujte do pokožky.

17. Krvácení dásní, záněty dásní a paradentóza – potřete postižená místa malým množstvím TTO, do skleničky s vlažnou vodou přidejte cca 10 kapek TTO a nechte v ústech působit několik minut, tuto proceduru opakujte 3x denně, v žádném případě vodu s TTO nepolykejte.

18. Laryngitida – přidat 5-10 kapek Tea Tree oleje a špetku mořské soli na 1 šálek horké vody; kloktejte 2-3 krát denně. Tento roztok nepolykejte!

19. Lupénka (psoriáza) – pár kapek éterických olejů z čajovníku a levandule, smíchejte je s polévkovou lžící kokosového oleje a touto směsí si pravidelně natírejte místa na pokožce, která jsou postižená.

20. Lupy a mastné vlasy – umyjte si vlasy běžným šamponem a poté vetřete 10 kapek TTO do pokožky hlavy – zabráníte tím tvorbě lupů a odstraníte mastnotu.

21. Modřiny – přidejte 20 kapek Tea Tree oleje do 2 dcl hroznových nebo jiného nosného oleje. Poté aplikujte na modřinu.

22. Odřeniny a drobné rány – ránu dobře opláchněte čistou vodou, případně omyjte mýdlem a naneste několik kapek TTO.

23. Opary, afty, koutky – na postižená místa několikrát denně naneste TTO.

24. Pásový opar (lat. Herpes zoster) – aplikujte jednu nebo dvě kapky oleje, opakujte 2 krát denně. Můžete také smíchat 1 kapku tea tree oleje s 1 kapkou levandulového oleje pro lepší účinek.

25. Plané neštovice (Varicella) – naneste kapku oleje přímo na puchýře. Nechte zaschnout, pak naneste prášek s kukuřičným škrobem. Opakujte každých pár hodin, nebo dokud puchýřky nezmizí.

26. Plísně na nohách – aplikujte TTO na postižené místo 3x denně, rozetřete a lehce vmasírujte.

27. Puchýře  (medicínsky vezikula)  – puchýř pečlivě omyjte a nakapejte čistý TTO přímo na puchýř.

28. Revma – chcete-li přispět ke snížení bolesti spojené s revmatismem, přidejte 20 kapek tea tree oleje do 2 dl nosného oleje. Vmasírujte do postižených míst 2-3 krát denně.

29. Rýma – potřete okolí nosních dírek malým množstvím TTO.

30. Svrab ( lat. scabies) – aplikujte 1-2 kapky oleje přímo na místo ráno a večer.

31. Špatný dech – smíchejte 30 ml vody s kapkou Tea Tree oleje a kloktejte. Pozor nepolykat!

32. Tetování – aplikujte po tetování, aby se zabránilo infekci.

33. Ucpaný nos nebo dutiny – přidejte cca 10 kapek Tea Tree oleje do vodní lázně a opatrně inhalujte.

34. Úpal – smíchejte  jednu polévkovou lžíci kokosového oleje s jednou kapkou tea tree oleje a jednou kapkou levandule a poté aplikujte na čelo.

35. Vaginální infekce (bakteriální vaginóza, kvasinková infekce, kandidóza, trichomoniázová infekce, vulvovaginitida) – přidejte několik kapek Tea Tree oleje do vodní lázně.

36. Veš dětská – (Pediculum humans capitis) do obyčejného šampónu přidejte cca 10 kapek čistého TTO oleje. nechte působit asi 10 minut a poté opláchněte. Postup opakujte jednou až dvakrát týdně. Namočení hřebenů, kartáčů a dalšího kontaminovaného materiálu do roztoku s TTO Vám při likvidací vší také pomůže. Jak se zbavit vší pomocí Tea Tree Oil?

Veš dětská

37. Vředy v nose – vřídky v nose potřete čistým Tea Tree olejem nebo inhalujte.

38. Zánět dásní (Gingivitida) – připravte si 2 dl vody s třemi kapkami Tea Tree oleje a kloktejte dvakrát denně. V žádném případě nepolykejte.

39. Zarděnky (rubeola) – zřeďte podle potřeby a vmasírujte do postižených oblastí.

40. Zubní povlak  – přidejte 3 – 5 kapek čistého TTO do vody a používejte jako ústní vodu dvakrát denně. Pár kapek je možní přidat na zubní kartáček

DALŠÍ POUŽITÍ TEA TREE OLEJE

1. Smíchání dvou lžiček Tea Tree oleje společně s dvěma šálky vody vytvoříte všestranný čistič. Můžete aplikovat pomocí spreje na nečistoty.

2. Tea Tree olej smíchaný se obyčejnou kuchyňskou solí se dá použít jako čistič v koupelně.

3. Můžete přidat pár kapek do dávkovače myčky pro desinfekci nádobí.

4. Přidáte-li pět kapek Tea Tree oleje do šálku bílého octa, můžete tuto směs použít na odstranění plísňí v koupelně.

5. Pouze 3 nebo 4 kapky Tea Tree oleje nakapaných do odpadkového koše Vás dokáže zbavit nepříjemných pachů.

6. Přidejte do 1/4 šálku kokosového oleje 10 kapek Tea Tree oleje. Získáte skvělý přípravek na odstranění make-upu(Skladujte v chladu a suchu.)

7. Smíchejte 2 lžičky oleje Tea Tree s dvěma šálky vody a přidejte do rozprašovače. Vytvoříte tím skvělý přípravek na odstranění plísní všeho druhu. (Rozprašujte ve větrané místnosti.)

8. Pokud chcete desinfikovat prádlo od plísní a bakterií přidejte Tea Tree olej společně s pracím práškem.

JAKÉ BAKTERIE A HOUBY POMÁHÁ TTO LÉČIT?

(Díky antimykotickým a antifungicidním vlastnostem pomáha ničit tyto druhy bakterií a hub)

Staphylococcus aureus – zlatý stafylokok (bakterie), Staphyloccus epidermidis, Staphyloccus pneumoniae, Staphyloccus faecalis, Staphyloccus pyrogenů, Staphyloccus agalactiae, Propioni – bakterie acnes, Betahaemolytic streptokok, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniac, Citrobactor ssp., Shigella sonnei, Proteus mirabilis, Legionella spp, Pseudomonas aeruginosa, Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton rubrum, Aspergillus niger, Aspergillus flavus, Candida albicans, Microsporum canis, Microsporum gypseum, Thermoactinomycetes vulgaris, L. monocytogenesa E. coli

Aspergillus niger ( A. niger )

Celkově mají a-terpineol a terpen-4-ol v tea tree oleji silné antimykotické účinky, které do značné míry přispívají k antifungální aktivitě TTO. Měly by být provedeny další studie o hodnocení účinnosti kombinovaného použití vyčištěného α-terpineolu a terpenu-4-olu proti růstu A. niger v různých potravinách, aby se lépe kontrolovala riziko nemocí zprostředkovaných A. niger .

Aspergillus niger ( A. niger )

Ostatní články o využit

Upozornění:

Nikdy nepoužívejte Tea Tree olej vnitřně a zamezte styku s očima. Nedoporučujeme použití oleje pro děti do 3 let. Uchovávejte v suchu, chladu a bez přítomosti světla. UCHOVÁVEJTE MIMO DOSAH DĚTÍ.

Při požití volejte toxikologickou linku Tel: 224 919 293